Poznajmy się Michał Pyrkowski

Michał Pyrkowski wraz z Andrzejem Wolańskim w nowym sezonie będzie odpowiadał za rocznik 2008.

Michał to wychowanek brzeskiej Stali gdzie rozegrał wiele meczy w juniorach młodszych oraz juniorach i od kilku lat związany piłkarsko z Victorią Kościerzyce.  W minionym roku zdobył uprawnienia UEFA C i pracował w UKS Lider Skarbimierz.

AP Stal Brzeg: –  Jak zachęcić dzieci do uprawiania piłki nożnej
– Michał Pyrkowski: Przede wszystkim w dziecku trzeba zaszczepić pasje do piłki, zazwyczaj przykład idzie z góry, dzieci są wpatrzone w tatę który ogląda mundial bądź potyczki ligowe i chcialyby dla niego pojawić się na ekranie TV. Posiadanie idoli wśród piłkarzy, każdy dzieciak na podwórku chce być Messim lub, co po latach się udało, że mamy polskiego zawodnika na światowym poziomie, Lewandowskim.

AP: – Co jest najważniejsze w pracy trenera dzieci?
MP: – Cierpliwość i podejście pedagogiczne, każde dziecko jest inne a zadaniem trenera jest dotarcie do każdego z nich, nie jest to łatwa sprawa ale jeżeli dzieci mają wspólny cel to można złapać z nimi wspólny język
AP: – Jak wygląda trening dzieci, na co zwracasz uwage?
MP: – Trening dzieci to przede wszystkim zabawa i „przemycanie” piłki nożnej. Jako trenerzy piłki nożnej uczymy dzieci podstaw technicznych piłki nożnej które są realizowane w formie zabaw.
AP: Witamy na pokładzie i życzymy rozwoju oraz samyhch pozytywnych chwil