Wojciech Krawców w 2010

Przedstawiamy już ostatniego trenera naszych grup młodzieżowych i dziecięcych.

AP: – Jak zachęcić dzieci do uprawiania piłki nożnej?

W. K. – Najważniejsze, to żeby pokazać najmłodszym adeptom piłki nożnej, że trening może być wyśmienitą zabawą, która daje dzieciom bardzo dużo radości. Aby tak się działo bardzo dużą rolę odgrywa trener, który zawsze będzie stanowił wzorzec dla dziecka. Musi dysponować różnorodnym wachlarzem ćwiczeń, gier i zabaw jednocześnie pokazując prawidłowe normy i postawy występujące w świecie piłkarskim. Znaczną rolę aby zachęcić dziecko do treningów piłkarskich pełnią także rodzice, którzy powinni zabierać swoje dzieci, np. na mecze piłkarskie, co na pewno zaprocentujenastawieniem do działania na polu kultury piłkarskiej.

AP: – Co jest najważniejsze w pracy trenera grup dziecięcych?
W. K. – Na efektywną pracę składa się kilka cech, jakie trener powinien wykazywać: ambicja, zaangażowanie, kreatywność, zorganizowanie, a przede wszystkim cierpliwość oraz kompetencje merytoryczno- metodyczne.

AP: – Jak oceniasz bazę sportową klubu BTP Stal Brzeg?
W. K. – Infrastruktura sportowa jest bardzo bogata i wpływa na wszechstronny rozwój brzeskiego klubu, o czym świadczy m.in. fakt, że w minionym sezonie drużyna seniorów do końca walczyła o awans do II ligi. Do dyspozycji trenerów są boiska z naturalną jak i ze sztuczną nawierzchnią, siłownia. Klub ma też dostęp do orlików, krytej pływalni jak i hal sportowych, w których można efektownie i efektywnie pracować zimą. Cała ta baza sprzyja do ciągłego rozwoju piłkarskiego od najmłodszych grup i na pewno większość trenerów rozpoczynających swoją przygodę chciałoby mieć możliwośc do wykorzystania takiej infrastruktury w swojej pracy.

AP: – Który trener jest dla ciebie wzorem do naśladowania?
W. K. – Zdecydowanie Jurgen Klopp

AP: – Jakie jest twoje motto trenerskie?
W. K. – Godnie przyjąć porażkę, skromnie cieszyć się po zwycięstwie.
– Szanuj przeciwnika, bo gdyby nie on, to z kim byś rywalizował.

Kariera piłkarska:
Jestem wychowankiem brzeskiej stali, gdzie grałem do 20-go roku życia, a aktualnie gram w 1 lidze futsalu w drużynie KS Gredar Futsal Team Brzeg oraz w A- klasowym zespole LZS Żłobizna.
Kariera trenerska:
Można powiedzieć, że dopiero się rozpoczyna. 6 miesięcy byłem trenerem trampkarzy w klubie Masters Brzeg.