RELACJA Z WROCŁAW TROPHY

W Dniach 6-8 lipca uczestniczyliśmy w mocno obsadzonym turnieju WROCŁAW TROPHY w kategorii U-13. Trafiliśmy do grupy D z takimi zespołami jak:Zagłębie Wałbrzych,La Wantzenau(Francja), Escola Warszawa i ObFZ Nitra(Słowacja).


Cel postawiony przed zespołem był jeden awansować do najlepszej czwórki!!!! Pierwszy mecz zagraliśmy z zespołem z Wałbrzycha i pewnie zwyciężyliśmy na trudnym boisku 3-0 po bramkach Bartka Kusicielka 2 i Kamila Rychtowskiego.MVP Meczu Bartek Kusicielek.Do drugiego meczu przystępowaliśmy pełni optymizmu choć wiedzieliśmy że rywal będzie o klasę lepszy i po bardzo dobrej grze na równym boisku walczyliśmy do końca jednak bramka samobójcza spowodowała że musieliśmy gonić wynik(Bartek Kusicielek sam na sam obok bramki, Paweł Ziemba dwa razy w poprzeczkę), po stałym fragmencie tracimy drugą bramkę i przegrywamy z dobrym przeciwnikiem Escola Warszawa 2-0. Tak kończymy pierwszy dzień zmagań. W drugim dniu czeka już na nas drużyna ze Słowacji.Po bardzo dobrym meczy wygrywamy 3-1 po bramkach Szymona Nowackiego w samo okienko bramki Słowaków, Barka Kusiecielka sam na sam i strzał po ziemi obok bramkarza oraz Pawła Ziemby uderzenie w dalszy róg bramkarza z pola karnego po minięciu przeciwnika MVP meczu zostaje Krzysiek Duliniec. Ostatni mecz grupowy gramy z francuzami i znów na nierównym i bez trawy boisku musimy się męczyć gdyż nie dało sie grać w piłkę jednak po jednej akcji ładnym uderzeniem z powietrza Szymon Nowacki strzela bramkę na 1-0 i tak wygrywamy mecz oraz kończymy zmagania grupowe na 2 miejscu.MVP meczu zostaje Szymon Nowacki. W walce o najlepszą czwórkę turnieju czeka już zespół APN Szamotuły.Jesteśmy bardzo skoncentrowani i gramy dobrze prowadzimy grę i stwarzamy sytuacje bramkowe choćby sam na sam Bartka Kusicielka obronione przez bramkarza z Szamotuł. Mecz był bardzo zacięty ale byliśmy drużyną lepsza a o awansie decydował konkurs rzutów karnych gdyż w regulaminowym czasie padł wynik 0-0.Niestety prowadząc w konkursie 3-2 nie strzelamy kolejnych dwóch karnych i odpadamy z walki o zwycięstwo w Wrocław Trophy. W niedziele czekał nas turniej pocieszenia i walka o miejsca 5-8 a przeciwnikiem SK Libesice z Czech. Wychodzimy na ten mecz senni i pierwsi tracimy bramkę.Od tamtej pory praktycznie nie schodzimy z połowy przeciwnika i po chwili wyrównujemy na 1-1 po strzale Pawła Ziemby i rykoszecie obrońcy który myli bramkarza z Czech.Jednak do końca meczu nie udaje nam sie strzelić zwycięskiej bramki i znów czeka nas konkurs rzutów karnych gdzie tym razem pewnie wygrywamy 4-2 po super obronach Adriana Łopatki.MVP Adrian Łopatka. O miejsce 5 mierzymy sie z WKS Sląsk Wrocław, przegrywamy na klepisku 3-0 a na wysokości zadania staje pan sędzia który uznaje bramkę ze spalonego na 1-0, pozwala na agresywną grę i cwaniactwo młodych zawodników Sląska a gdy nasz zawodnik staję oko w oko z bramkarzem gwiżdże spalonego, którego sam on tylko widział(zresztą jak można widzieć sytuację spaloną stojąc na połowie boiska)Takim postępowaniem pan sędzia krzywdzi wyłącznie dzieci które walczą o jak najlepszy wynik dla swojego zespołu a ich rodzice na to patrzą i w emocjach przeżywają mecze.
Kończymy zmagania na 6 miejscu na 18 drużyn.Chłopaki stanęliście na wysokości zadania a to jak gracie i jaki postęp zrobiliście to mnie jako trenera cieszy najbardziej.
Dziękuję wam za dwa lata super i owocnej pracy za to że mogłem wam pomóc a wy słuchaliście się i realizowaliście założenia jakie przed wami stawiałem.Praca z taką grupą to sama przyjemności i z wielką wiarą przekazuję was do trenera Szymona Kuriaty abyście dalej szli razem i osiągali sukcesy.
Dziękuję rodzicom bo tworzą super zgraną grupę i pójdą w ogień za swoimi dziećmi a trenerowi nie przeszkadzali w pracy 🙂 i byliście na każde zawołanie a także ze mieliśmy dobry kontakt.DZIĘKUJĘ MACIE SUPER DZIECIAKI

WYNIKI MECZY:
1. BTP STAL BRZEG- ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH 3-0
Bartek Kusicielek x2, Kamil Rychtowski
2. ESCOLA WARSZAWA- BTP STAL BRZEG 2-0
3. ObFZ NITRA -BTP STAL BRZEG 1-3
Szymon Nowacki, Bartek Kusicielek, Paweł Ziemba
4. BTP STAL BRZEG- LA WANTZENAU 1-0
Szymon Nowacki

PLAY OFF O MIEJSCA 1-4
APN SZAMOTUŁY-BTP STAL BRZEG 0-0 K.4-3

PLAY OFF O MIEJSCA 5-8
BTP STAL BRZEG-SK LIBESICE 1-1 K.4-2
samobójcza

MECZ O 5 MIEJSCE
WKS ŚLĄSK WROCŁAW-BTP STAL BRZEG 3-0

WYSTĄPILIŚMY W SKŁADZIE: ADRIAN ŁOPATKA, PRZEMEK MROZIK, KUBA JANCZAK, KAMIL RYCHTOWSKI, SZYMON ZALEWSKI, MATEUSZ ZIELIŃSKI, ADRIAN SACHA, FABIAN SIKORA, DAMIAN SOBYRA, OSKAR PRĄDZYŃSKI, SZYMON NOWACKI, KRZYSZTOF DULINIEC, PAWEŁ ZIEMBA, ROBERT KOMBORSKI, TOMASZ WIONCZEK,BARTEK KUSICIELEK