Terminarze naszych grup młodzieżowych

Nasze najstarsze grupy poznały terminarze na rundę jesienną.

Grupa Karola Fedunika planowo powinna rozpocząć sezon meczem ze Strzelcami Opolskimi i Odrą Opole lecz z uwagi na nasz wyjazd na obóz mecze będą przełożone na inny termin. Dlatego pierwszy mecz zagrają w Kędzierzynie – Koźlu 27.08.2018r., a sezon zakończą 09.11.202018r. meczem z Pogonią Prudnik.
Jak zapowiada trener wraz zawodnikami w każdym meczu będą walczyć o komplet punktów i spróbują powalczyć o awans do ligi makroregionalnej. W ubiegłym sezonie zawodnicy zdobyli odpowiednie doświadczenie, a  drużynę opuśiło tylko dwóch graczy (Maciej Żyłowski oraz Kasjan Nowacki), a do składu dołączyło kilku zawodników z grupy 2005. Jesteśmy dobrej myśli i liczymy, że ten sezon będzie dla grupy 2004 bardzo udany.

Szymon Kuriata objął grupę 2005, która zajęła drugie miejsce w II grupie mistrzowskiej opolskiej lidze młodzików gdzie chłopcy pokazali, że w piłkę grać potrafią. Zespół został zgłoszony do II ligi trampkarzy gdzie ich zadaniem miało być nauczanie gry po 11 oraz zdobywanie odpowiedniego doświadczenia aby w przyszłym roku zająć miejsce starszych kolegów i ubiegać się o grę w Lidze Opolskiej lub Makroregionalnej.
Ku naszemu zdziwieniu OZPN podzielił II ligę na 4 grupy po 8 zespołów i co lepsze nasi chłopcy rozegrają 14 meczy w sezonie!! Jest to dla nas po raz kolejny niezrozumiana decyzja ponieważ chłopcy w wieku 13-14 lat potrzebują dużej ilości gry na dobrym poziomie, aby być gotowym na rywalizację na najwyższym poziomie. A rozegranie 7 meczy w rundzie jesiennej i 7 spotkań na wiosnę z całą pewnością ich do tego nie przygotuje. Dlatego oprócz gry w lidze będziemy szukać odpowiednich rywali i sparingpartnerów i turniejów, żeby chłopcy z rocznika 2005 mogli rozwijać swoje umiejętności.
Ligę zaczną 08.09.2018r. meczem wyjazdowym w Kupach, a zakończą meczem u siebie 20.10.2018r. z Pogonią Łosiów.

Grupa 2006 i 2007 trafiła do ligi terytorialnej i tak jak rok temu czeka ich 11 meczy o awans do grupy mistrzowskiej. Liczymy, że nasze dwa zespoły zakwalifikują się na wiosnę do ligi mistrzowskiej i zaprezentują dobry, ofensywny futbol. W poprzednim roku grupa Damiana Dziura zdobyła odpowiednie doświadczenie więc w tym roku z pewnością będą walczyć o najwyższe cele natomiast grupa Marcina Nowackiego powinna spokojnie sobie poradzić ponieważ zespół złożony z zawodników z rocznika 2007 i kilku wyróżniających się graczy z Andrzeja Wolańskiego powinna stworzyć znakomity zespół.
Liga rozpocznie się 03.09.2018r., a zakończy 05.11.2018r.

Więcej informacji:
Terminarz trampkarzy OLT: http://pilkaopolska.pl/opolska-liga-trampkarzy/#1481286894981-840cdb0a-a41c
Terminarz trampkarze II Liga: http://pilkaopolska.pl/2-liga-trampkarzy-grupa-ii
Terminarz młodziki: http://pilkaopolska.pl/liga-mlodzikow-grupa-ii/