Poznajmy się – Przemysław Kowalski

Trener Przemek od nowego roku będzie wspólnie z trenerem Michałem Kuriatą trenował z rocznikiem 2013/2014.

Jest to jedna ze zmian jakie nastąpiła przed nową rundą. Trener Karol ze względu na edukację musiał zrezygnować z funkcji trenera naszej najmłodszej grupy i pragniemy mu serdecznie podziękować za ogromny zapał do pracy i zaangażowanie z najmłodszymi dzieciakami w naszym klubie.

Trener Przemysław Kowalski całą swoją przygodę z piłką związał z Victorią Dobrzyń i od tego miesiąca został zatrudniony jako trener w naszym klubie.

AP.: – Co jest najważniejsze w pracy trenera grup dziecięcych?
PK.: – Zadania jakie my – trenerzy piłkarskich grup dziecięcych mamy do spełnienia różnią się od tych występujących w piłce nożnej młodzieżowej czy seniorskiej.. to my pokazujemy maluchom co to jest sport, co to jest piłka nożna, jak się trenuje, jak trzeba się starać, jak grać czy szanować przeciwnika. Kompetencje trenera dzieci muszą wykraczać poza szeroko rozumiany termin „sport” i wkraczać w kilka innych dziedzic, takich jak wychowanie, psychologia czy socjologia.

AP.: – Jak wygląda trening dzieci? na co zwracasz uwagę
PK.: – W treningu z dziećmi będę kierował się następującymi zasadami:

– maksymalizacja kontaktów z piłką

– sprawność ogólna

– unikanie zbyt długich zabaw i ćwiczeń

– budowanie dobrych nawyków

– dobra zabawa i dużo uśmiechu

AP.: – Co musi zrobić młody zawodnik aby zagrać w kadrze polski?
P.K.: – Musi rozpoczynać i kończyć każdy dzień z piłka przy nodze.

AP.: – Jakie cechy ceni Pan u zawodników?
P.K. – Umiejętność pracy w wielokulturowym środowisku, sumienność, błyskotliwość, kreatywność, determinacja,