Już w najbliższy weekend wznawiamy sezon ligowy

W miniony weekend grupy trenerów Karola Fedunika oraz Szymonta Kuriata zakończyli okres przygotowawczy i od piątku rozpoczynamy rozgrywki ligowe.

Po nieudanym ataku na ligę centralną w klubie dokonaliśmy kilku zmian, które mają na celu podwyższenie jakości szkolenia i większą rywalizację, której na naszym podwórku brakuje. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo duże wyzwanie lecz trenerzy bardzo mocno wierzą w swoje zespoły i liczymy, że uda nam się utrzymać wszystkie drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywek w Opolszczyźnie i w kolejnym sezonie powalczymy o najwyższe cele.

Najszybciej ligę rozpocznie grupa Szymona Kuriaty. W piątek o godzinie 16.00 wybiegną na boisko w Strzelcach Opolskich. Cel jaki został postawiony przed sezonem to przygotowanie drużyny do kolejnego sezonu ponieważ chcemy po raz drugi powalczyć o Centralną Ligę Juniorów U-15.

Trener w kilku słowach przed pierwszym meczem ligowym:

– Nie określałbym, że kilkumiesięczny okres treningów i gier kontrolnych, który jest już za Nami, był przygotowawczy do sezonu. Skupialiśmy się na regularnej pracy taktycznej oraz na grach z bardzo mocnymi przeciwnikami z innych województw. Celem była poprawa naszej gry oraz sprawdzenie się z drużynami, którzy pracują z młodzieżą w kierunku, w którym też chcemy podążać. Piast Gliwice, Raków Częstochowa czy Górnik Zabrze, to nie były zespoły, które przygotowywały Nas do rywalizacji we własnym województwie, gdyż zdajemy sobie sprawę, że od 8 marca czekają na Nas innego rodzaju trudności. Wynieśliśmy ogrom doświadczenia, które na pewno zaowocuje, ale niekoniecznie w nadchodzącej rundzie. Liga będzie dla Nas niezwykle trudna, gdyż przeważnie będziemy rywalizować  z rocznikiem starszym w naszej kategorii. Na pewno jesteśmy gotowi na trud, jaki Nas czeka w kontekście wymagań fizycznych tej ligi. Mamy dużo swoich atutów i naszym celem jest utrzymanie się w najwyższej wojewódzkiej lidze trampkarza.

Grupa 2004 rozpocznie ligę w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych w niedzielę również meczem wyjazdowym. Mecz z Chemikiem Kędzierzyn – Koźle będzie pierwszym z czternastu ciężkich pojedynków ponieważ nasz zespół będzie zdecydowanie najmłodszym zespołem występującym na tym szczeblu rozgrywek. Jednak dobrze przepracowany okres przygotowawczy, wzmocnienie kilkoma zawodnikami oraz duża ilość dobrych wyników poparta dobrą grą sprawia, że cel utrzymania w lidze jest jak najbardziej w zasięgu naszych chłopaków.

Karol Fedunik o zbliżającym się sezonie:

– Okres przygotowawczy do sezonu przebiegł bardzo intensywnie. Przez dwa miesiące rozegraliśmy 11 meczów sparingowych. Podczas meczów testowaliśmy kilku nowych zawodników oraz wariantów rozegrania piłki zarówno od bramkarza jak i na połowie przeciwnika. Grupa prezentuje się dobrze. Największym problemem jest plaga kontuzji. Nie zmienia to faktu że z optymizmem patrzymy w przyszłość i z pewnością pokażemy charakter w zbliżających się rozgrywkach. Celem jest grać na wysokim poziomie w każdym meczu sukcesywnie poprawiając styl gry.

Najpóźniej ligę rozpoczną młodziki. Grupa starsza (2006) w Lidze Mistrzowskiej rozegra 14 spotkań. Będą to wymagające mecze patrząc na rundę jesienną gdzie w bardzo łatwy sposób osiągnęła awans.

– Bardzo się cieszymy, że w końcu została utworzona Opolska Liga Młodzików. Rywalizacja wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój naszych chłopaków i poziom ligowych rozgrywek w Opolszczyźnie. W tej rundzie będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu i jesteśmy  w stanie powalczyć o podium. Po skończonej rundzie terytorialnej mieliśmy możliwość gry z bardzo mocnymi zespołami (Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Raków Częstochowa, Cracovia Kraków, Escola Warszawa czy Odra Opole), gry kontrolne oraz udział w mocno obsadzonych turniejach pokazały, że drzemie w nas spory potencjał i chłopcy mogą dzięki wysokiej intensywności na treningach wznieść się na wysoki poziom piłkarski. Cieszy fakt, że kilku zawodników z zaprzyjaźnionego klubu Masters Brzeg dołączyło do naszego zespołu co zwiększy rywalizację w grupie.

Grupa młodsza Marcina Nowackiego rozpocznie rozgrywki dopiero w kwietniu. Celem drużyny jest zwycięstwo w każdym meczu w lidze terytorialnej. Niestety na jesień porażka z drużyną z Niemodlina sprawiła, że nie awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zapraszamy na nasze mecze, damy z siebie wszystko!!!

BYŁA JEST I BĘDZIE!