Wizyta klubu partnerskiego

W miniony czwartek na naszych obiektach gościliśmy koordynatora Akademii Legii Warszawa

Nasz klub w minionym roku podpisał umowę współpracy i stara się w pełni wykorzystać wiedzę i doświadczenia z topowej Akademii w naszym kraju.
W październiku grupa 2008 wzięła udział w turnieju eliminacyjnym LEGIA CUP gdzie nagrodą była gra w mocno obsadzonym turnieju gdzie udział wzięły drużyny Menchaster United, Anderlecht Bruksela czy Juventus Turyn. Nasza druzyna zajęła wysokie miejsce lecz do turnieju finałowego nie udało im się zakwalifikować.
W listopadzie czterech trenerów wzięło udział w stażu gdzie codziennie mogli obserwować treningi wszystkich grup w Akademii oraz mieli możliwość rozmów ze wszystkich członkami sztabu szkoleniowego.
W grudniu zespół rocznika 2006 rozegrał grę kontrolną z drużyną Legii Warszawa i kilku zawodników dało się poznać z bardzo dobrej strony na tle zawodników Legii.
W styczniu grupa 2009 wzięła udział w turnieju klubów partnerskich w Inowrocławiu.
W miniony czwartek na naszych obiektach gościliśmy koordynatora Akademii Legia Warszawa Sebastiana Różyckiego, który koordynuje grupy U-5 – U-12 oraz nadzoruje projekt klubów partnerskich. Trener Sebastian obserwował treningi  wszystkich grup i udzielał cennych wskazówek dotyczących poprawienie szkolenia zwiększenia intensywności szkolenia.

Po treningach koordynator spotkał się z Prezesem Klubu Grzegorzem Dylem oraz z trenerem pierwszego zespołu Piotrkiem Jackiem.  Na koniec dnia przeprowadził szkolenie ze wszystkimi trenerami naszych grup młodzieżowych i dziecięcych. Zaprezentował na co zwracają największą uwagę podczas całego szkolenia oraz  indywidualnym rozwoju zawodników  w Akademii.

– Akademia Legii Warszawa bardzo dużą wagę poświęca na dobre relacje z klubami partnerskimi i cieszymy się, że możemy korzystać z doświadczenia i wiedzy jaką nam oferuje.  Dziękujemy serdecznie trenerowi Sebastianowi oraz Akademii Legii za wizytę, możliwość wymiany doświadczeń, rozmów oraz udzielenie cennych uwag – Damian Dziura.

Od sezonu 2013/2014 Legia Warszawa rozpoczęła współpracę z Klubami Partnerskimi. Celem współpracy jest podniesienie umiejętności jak największej grupy młodych zawodników i przygotowanie ich do profesjonalnej kariery. W ramach współpracy Klubom Partnerskim udostępnili wiedzę dotyczącą metodologii szkolenia.