Wojciech-Kochański

Wojciech Kochański dołączył do sztabu szkoleniowego

Wojciech Kochański od początku kwietnia został II trenerem w grupie Trampkarzy.

Wojciech od najmłodszych lat był związany z naszym klubem, szkołę gimnazjalną ukończył w Pomologii Pruszków, z której odszedł do Legii Warszawa. Po latach spędzonych w Legii występował w GKS Katowice oraz MKS Kluczbork i rok temu wrócił do Brzegu pomóc powalczyć naszym seniorom o awans do II ligi. Niestety kontuzja zatrzymała jego karierę i zdecydował się rozwijać w kierunku trenerskim i pomóc młodym zawodnikom wzbic się na wyższy poziom.

W. K. – Moją motywacją do zostanie trenerem jest chęć rozwoju młodych zawodników i przekazywania im wiedzy, którą nabyłem od szkoleniowców gdy sam byłem zawodnikiem. Szkoląc się u Trenerów z Topowych miejsc jak Trener Jacek Magiera czy Trener Jerzy Brzęczek zrozumiałem, że sam kiedyś chciałbym obejmować taką rolę i dzielić się nią z innymi. Pamiętajmy, że rola Trenera nie kończy się tylko na boisku, ale i po za nim. Trener to wzór do naśladowania, a także człowiek , który potrafi zrozumieć i wspierać , kształtować rozwój mentalny oraz motywować do zdobywania wiedzy.

SB: – Co musi zrobić młody zawodnik aby zagrać w Kadrze Polski?

W. K. – Jedyna myśl jaka przychodzi mi do głowy to ciężko pracować, wymagać od siebie gdy inni tego nie robią. Poświęcać swój czas na samodoskonalenie i pytać „co mógłbym poprawić ?”, „Co mógłbym zrobić lepiej by wspinać się wyżej”. Kadra Polski to efekt tytanicznej pracy i wiary w siebie oraz swoje umiejętności. Reprezentowanie Kraju, moim zdaniem to największe wyróżnienie dla zawodnika. Jednak trzeba pamiętać by w momencie swojej szansy być gotowym na 150% nie tylko pod kątem umiejętności piłkarskich,  ale także być dobrze przygotowanym mentalnie i ukierunkowanym na dobre zachowania na boisku jak i po za nim bo nie reprezentujesz tylko siebie, ale i NASZ KRAJ.

SB: – Co jest najważniejsze w pracy trenera grup dziecięcych ?

W.K. – Młodzi zawodnicy to ludzie, których możemy kierunkować i pokazywać im wzory do naśladowania. Są to chłopcy, którzy wymagają szczególnej uwagi by w początkowej fazie szkolenia nie zniechęcać ich do pracy, a wręcz przeciwnie – wspierać i motywować.

Dziękujemy za rozmowę!!