Kilka słów o poczynaniach ligowych naszych drużyn

Przerwa świąteczna czyli czas na regenerację, spędzenie czasu z rodziną i wolne od piłki.

Nasze drużyny, które występują w rozgrywkach ligowych rozegrały połowę spotkań i postanowiliśmy podsumować występy naszych chłopaków.

Grupa 2004 w rundzie jesiennej walczyła w barażach o awans do CLJ-15 niestety przegraliśmy z Górnikiem Polkowice  i postanowiliśmy całą grupę przesunąć do Juniorów młodszych. Do zespołu trafiło kilku zawodników z rocznika 2003 i cel jaki im prześwietlał to utrzymanie. Przed samym startem rozgrywek z gry wycofał sie Chemik Kędzierzyn – Koźle co oznaczało łatwiejszą drogę do utrzymania. Na boisku okazało się jednak, ze chłopcy pomimo znacznej różnicy wieku świetnie sobie radzą. Na 10 punktów złożyły się 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 2 porażki, 32 strzelone bramki oraz 16 straconych bramek dają naprawdę niezły wynik. Ligę zdominowała Pomologia Prószków, która z naszym zespołem trochę się namęczyła. Jednak w drugiej połowie zabrakło nam sił ze starciem ze starszym
i mocniejszym fizycznie rywalem. Za tydzień czeka nas pauza i 05.05 czeka nas wyjazd do Otmuchowa. Liczymy ciągle na dobrą grę i pewne utrzymanie w lidze.

Grupa 2005 po rozegraniu kilku meczy w rundzie jesiennej w II lidze trampkarzy przeskoczyła o 2 poziomy wyżej i zastąpiła grupę 2004 w Opolskiej Lidze Trampkarzy. Zespół świetnie był przygotowany do rundy i również rywalizuje z drużynami starszymi w lidze. Ciężkie warunki postawiły nam wszystkie drużyny,
z którymi mierzyliśmy się i dopiero w 4 kolejce zdobyliśmy cenne punkty. W 6 kolejce po bardzo dobrym meczu z Olesnem i kolejne zdobyte 3 punkty mogliśmy dopisać do naszej tabeli. Na półmetku zdobyliśmy 6 punktów w bramkach 18-35. 26.04 przyjeżdża do nas Piast Strzelce Opolskie i mocno wierzymy w kolejną zdobycz punktową i szybkie zapewnienie sobie utrzymania w lidze.

Grupa 2006 przed sezonem stawała sobie wysokie cele lecz boisko szybko nas zweryfikowała porażki z Rodłem, wysoka porażka z Odrą oraz pechowy remis
z Niemodlinem sprawił, że w tej rundzie będziemy walczyć o utrzymanie w Lidze Mistrzowskiej. Po 5 kolejkach odnotowaliśmy 2 zwycięstwa, 1 remis oraz 2 porażki w bramkach 11-17 nie jest dobrym wynikiem, ale chłopcy są pewni, że to zmienią i na pewno ich gra jeszcze nas będzie cieszyć. Tym bardziej, że rywalizacja w drużynie jest bardzo wysoka i koledzy z grupy 2007 również pokazali, ze chcą w tej lidze grać i trenerzy na pewno będą mieli ogromny ból głowy, żeby wybrać skład. Najbliższy mecz 25.04 z Kluczborkiem.

We wszystkich rozgrywkach jesteśmy już na półmetku lecz w II lidze trampkarzy rozegraliśmy dopiero jeden mecz i czeka nas ich jeszcze … 5. W II lidze głównym celem jest ogrywanie chłopaków z rocznika 2005, którzy zaliczyli małą ilość minut oraz przygotowanie rocznika 2006 do rywalizacji na większym boisku. Szkoda tylko, że rozegramy tam 6 meczy, ale cóż taki wydział gier w ZPN.

Grupa 2007 wygrała dwa swoje mecze i ma już 8 punktów przewagi i powinna spokojnie awansować do 1 ligi młodzika. Kolejny mecz 29.04 w Karłowicach
z miejscową Polonią.

Podsumowując liczymy, ze nasze ekipy pokażą kawał dobrego futbolu i szybko zapewnią sobie utrzymanie w swoich ligach i w przyszłym sezonie cel oraz oczekiwania będą większe.