Przedstawiamy nowego trenera – Kacper Mielnik

Od nowego sezonu do sztabu szkoleniowego dołączy Kacper Mielnik. Kacper będzie odpowiadał za szkolenie w dwóch grupach w rocznikach 2010 oraz 2011. Trener jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a w czerwcu po zdaniu egzaminy otrzymał  licencję UEFA B, jest również licencjonowanym trenerem w projekcie Polish Soccer Skills.
Swoją przygodę z trenerką rozpoczął od grudnia 2016 gdzie był trenerem w WKS Śląsk Wrocław i kontynuował ją od 2017 FC Wrocław Academy.

AP: – Trenerze, co wg Ciebie jest najważniejsze w pracy trenera grup dziecięcych?
– W pracy trenera grup dziecięcych najważniejszym aspektem jest zaszczepienie u dzieci miłości do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, który w przyszłości pozwoli dziecku nie tylko na życie w zdrowiu, ale też na znalezienie przyjaźni i pasji na całe życie

AP.: – Jak wygląda trening dzieci? Na co zwracasz uwagę?
– W treningu dzieci najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka i dobra zabawa. Młody piłkarz ma czerpać radość oraz pozytywne wzorce z zajęć piłki nożnej. W aspektach szkoleniowych szczególną wagę przywiązuję do indywidualnego rozwoju każdego zawodnika, realizowaną przez liczne ćwiczenia z piłką.

AP.:Co jest  ważniejsze: wynik czy gra?
– Wynik na pewno jest ważnym aspektem sportu, trenuje się po to, żeby wygrywać. Jednak w konfrontacji wynik kontra gra zawsze ważniejsza będzie gra czyli harmonijny rozwój zawodnika. Zdobywanie medali i pucharów kosztem pożądanych umiejętności i zachowań  w danej kategorii wiekowej, to oczekiwanie rezultatu tu i teraz. Dla mnie ważniejszy jest długofalowy rozwój zawodnika, którego obfite plony będzie można zebrać w przyszłości.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!