Sztab szkoleniowy na sezon 2019/2020

Prezentujemy kadrę trenerską drużyn naszego klubu  na sezon 2019/2020.

– Przed zbliżającym się sezonem dokonaliśmy kilku rotacji trenerów wynikających z dołączeniem Szymona Kuriaty do zespołu seniorów, utworzeniem klas sportowych oraz udziałem naszego klubu w certyfikacji szkółek piłkarskich. Do klubu dołączyło także 3 nowych trenerów – koordynator Damian Dziura.

Tego lata do Stali dołączy trzech trenerów, w tym Wojciech Kochański, który przez rok był drugim trenerem w grupie 2005, Kacper Mielnik oraz Marcin Zajączkowski

– Wojciech Kochański to wychowanek brzeskiej Stali, który w 2009 roku przeszedł do Pomologii Prószków i po spędzeniu 3 lat dołączył do Akademii Legii Warszawa. Pełnił w niej rolę kapitana drużyny we wszystkich drużynach młodzieżowych. Później reprezentował GKS Katowice pod okiem obecnego trenera Reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, Ruchu Zdzieszowice, MKS Kluczbork oraz naszej drużyny seniorów. Jednak kontuzja jakiej się nabawił zatrzymała jego karierę piłkarską i od stycznia pełnił rolę drugiego trenera grupy trampkarzy. Pomimo młodego wieku ma spore doświadczenie, którym chce się dzielić z młodzieżą i z całą pewnością przyłoży cegiełkę do rozwoju naszych grup młodzieżowych.

– Kacper Mielnik to trener, który mimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie w pracy z młodzieżą. Asystował przy roczniku 2007 w FC Wrocław Academy i przez rok prowadził rocznik 2008 w tym samym klubie. Posiada bardzo duży potencjał, cały czas chce się uczyć, rozwijać swój warsztat.

– Marcin Zajączkowski w głównej mierze dał się poznać jako zawonodnik, który nigdy nie odpuszczał na boiskach trawiastych oraz w piłce halowej. W minionym roku prowadził drużynę młodzików w Masters Brzeg i od tego roku również będzie odpowiadał za jedną z naszych grup młodzików w naszym klubie.

Najważniejszą zmianą jest obsadzenie trenerów Karola Fedunika oraz Grzegorz Galanta w w grupach 2001 oraz 2003 i przyłączenie ich w struktury Akademii.

Koordynator ds. sportowych: Damian Dziura,
Koordynator szkolenia: Szymon Kuriata,
Trener bramkarzy: Marek Szymocha,
Trener przygotowania motorycznego: Szymon Kuriata,

Pion Główny

Stal 2001: Karol Fedunik,
Stal 2003: Grzegorz Galant,
Stal 2005: Trener Wojciech Kochański, asystent Szymon Kuriata;
Stal 2006: Trener Damian Dziura,

Pion Podstawowy

Stal 2007: Trener Andrzej Wolański,
Stal 2007/08: Trener Marcin Zajączkowski,
Stal 2008: Trener Michał Pyrkowski,
Stal 2009: Trener Karol Fedunik,
Stal 2010: Trener Kacper Mielnik,

Pion Dziecięcy

Stal 2011: Trener Kacper Mielnik,
Stal 2012: Trener Amin Stitou, II trener Natalia Lipka,
Stal 2013: Trener Natalia Lipka, II trener Amin Stitou,

Fizjoterapeuta: Sara Szymaniak.

Od obecnego sezonu treningi bramkarskie odbywają się od grupy młodzik do juniorów starszych.
Informujemy, że okres składkowy w klubie jest od miesiąca sierpnia do miesiąca czerwca.
Chłopcy urodzeni w rocznikach 2001-2004 są zwolnione z opłat.