70536260_384761205795184_1113657033845899264_n

Kilka pytań do Trenera Juniorów

Jesteśmy już po 7 kolejkach Opolskiej Ligi Juniora i postanowiliśmy podpytać trenera Karola o kilka kwestii.

Juniorzy rozpoczęli przygotowania z problemami kadrowymi lecz w ostatnim czasie kadra wygląda dobrze, a gdy z pierwszego zespołu dołączają zawodnicy na grę chłopaków miło się patrzy.

AP: – Jak oceniasz wynik sportowy osiągnięty na półmetku rozgrywek:
KF: – Uważam, że wyniki jakie osiągaliśmy były adekwatne to potencjału, a także stylu gry jaki prezentowaliśmy w pierwszych spotkaniach.

AP: Nad czym pracowaliście przez ostatnie dwa miesiące?
KF: – Przez pierwsze tygodnie pracowaliśmy nad otwarciem gry w obronie wysokiej, a także organizacją zespołu w ataku pozycyjnym i stałych fragmentach. Dużą uwagę zwracaliśmy co do jakości podań, a także rozumieniem gry. Oczywiście nie wszystko się udało, ale zmierzamy w dobrym kierunku.
AP: – Nad czym będziecie pracować przez najbliższe miesiące?
KF: – Plan to na pewno poprawa gry w obronie, a także zmiana sposobu myślenia nastawionego na pełne zaangażowanie. Grę od pierwszej do ostatniej minuty w pełnej koncentracji, a także wiarę we własne możliwości.
AP: – Czy chciałbyś kogoś wyróżnić?
KF: – Chciałbym wyróżnić zawodników, którzy są na każdy treningu, stanowią trzon zespołu dzięki, którym możemy iść do przodu.
Trener Karol Fedunik dołączył do klubu w styczniu 2018 roku i w sezonie 2018/2019 rozegrał z grupą 2004 baraż o CLJ – 15 z Górnikiem Polkowice. Z juniorami starszymi pracuje od lipca bieżącego roku.