Stal Grupa 3 (18)

Ostatni z trenerów Pionu Głównego

Ostatni z trenerów Pionu Głównego o swojej grupie

AP: – Jak oceniasz wynik sportowy osiągnięty na półmetku rozgrywek:
D.D. – Naszym głównym celem jest przygotowanie zawodników do sezonu 2020/2021 gdzie będą rywalizować w Opolskiej Lidze Trampkarzy natomiast celem sportowym jest awans do I ligi trampkarzy. Rozgrywki OZPN na najniższym szczeblu rozgrywek nie stwarzają dobrych warunków do rozwoju. Podczas rundy jesiennej rozegramy 7 meczy w 1,5 miesiąca i później będziemy musieli się posiłkować grami kontrolnymi lub turniejami. Dlatego awans do wyższej ligi jest dla nas priorytetem ponieważ tych meczy jest po prostu więcej.

AP: Nad czym pracowaliście przez ostatnie dwa miesiące?
DD: – Przez pierwszy miesiąc doskonaliliśmy otwarcie gry, a ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad pressingiem. Elementy nad którymi pracujemy bardzo dobrze wychodzą w meczach mistrzowskich.

AP: – Nad czym będziecie pracować przez najbliższe miesiące?
D.D. – Do poprawy mamy grę w ataku po przechwycie piłki, w najbliższym czasie skupimy się nad ćwiczeniami prewencyjnymi aby zminimalizować ryzyko kontuzji.

AP: – Czy chciałbyś kogoś wyróżnić?
DD: – Do trampkarzy starszych przed sezonem dołączyło 5 zawodników, którzy byli liderami drużyny w poprzednim sezonie jednak w obecnych rozgrywkach wyłonili się kolejni zawodnicy, którzy stanowią o sile zespołu. Dla zawodników największym wyróżnienie jest gra w starszym roczniku i cieszy mnie fakt, że kilku z nich dostała swoje szanse u trenera Wojciecha Kochańskiego i je wykorzystała, prezentując dobra i skuteczną grę w ataku i w obronie.