Michał Pyrkowski o awansie do 1 ligi młodzików

Pokonanie Stali Brzeg II w ostatniej kolejce pozwoliło zawodnikom z rocznika 2008 awansować do I ligi Młodzików. Michał Pyrkowski, który przejął grupę w sierpniu odpowiedział na kilka naszych pytań:

AP: – Jak oceniasz występ swojej drużyny w całej rundzie jesiennej?
M.P. – Występ oceniam na ocenę dobrą, gdyby nie porażka z LZS Starowice i remis w meczu w którym dominowaliśmy z SAP Brzeg oceniłbym rundę bardzo dobrze. Podczas każdego meczu dominowaliśmy i pokazywaliśmy, że potrafimy grać w piłkę.
– Kogo chciałbyś wyróżnić?
– Chciałbym pochwalić każdego z zawodników, ośmiu z nich strzelało bramki, zdobyliśmy ich najwięcej a straciliśmy najmniej i pracowała na to cała drużyna. Dodatkowo nasza drużyna nie była najstarszym rocznikiem i przychodziło nam grać z zawodnikami starszymi o rok co w tej kategorii robi różnicę.
– Nad czym będziecie pracować w najbliższym czasie?
– W przerwie zimowej mamy zaplanowane sparingi w których będziemy realizować założenia które sobie narzucimy. Musimy popracować nad wykorzystywaniem całej szerokości boiska bo w niektórych meczach tego brakowało. Popracujemy nad grą 1v1 oraz nad budowaniem gry. Przyjdą nam mecze w których będziemy musieli utrzymywać się dłużej przy piłce
– Ostatnio pojawiła się informacja na temat reformy ligi młodzika. Czy uważasz, że to dobry pomysł?
– Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Mecze w lidze terytorialnej nie stały zwykle na wysokim poziomie, miejmy nadzieję, że w 1 lidze drużyny będą do siebie zbliżone poziomem i mecze będą odbywały się na wyższej intensywności.