Podsumowanie rundy jesiennej naszych drużyn

W rundzie jesiennej cztery nasze drużyny rywalizował w najwyższych klasach rozgrywkowych, pozostałe trzy walczyły na niższych szczeblach.

Postanowiliśmy wymienić plusy i minusy poprzedniej rundy pamiętając jakie cele były przedstawione przed nowym sezonem.

PLUSY RUNDY JESIENNEJ

Grupy Młodzików

Drużyna prowadzona przez Andrzeja Wolańskiego wygrała wszystkie swoje mecze prezentując bardzo dobrą, szybką i skuteczną grę. Wygrana w ostatniej kolejne z Odra Opole było efektem solidnie przepracowanego całego roku.

Grupa Marcina Pyrkowskiego i Marcina Zajączkowskiego w przyszłej rundzie zagrają w wyższych ligach młodzików. Dwie nasze w ostatniej kolejce zagrały miedzy sobą i zwycięsko wyszła grupa 2008. Zajęte wysokie miejsca w lidze terytorialnej były odzwierciedleniem dobrej pracy wykonanej przez obu szkoleniowców.

Grupa Juniorów Młodszych:

W minionym sezonie grupa 2004 zajęła wysokie III miejsce w LJM więc w tym roku poprzeczka postawiona była wyżej. Pomimo iż we wszystkich meczach rywalizowali ze starszymi zawodnikami nasi juniorzy zagrali dobry ofensywny futbol i uznać musieli wyższość Odry Opole.

POTENCJAŁ NA KOLEJNY SEZON

Juniorzy Starsi

Przed sezonem martwiła frekwencja na meczach i treningach. Pomimo wielu niedogodności udało się zakończyć sezon z dobrym wynikiem sportowym poparty dobrą grą. W skład drużyny wchodzą chłopcy z roczników 2002 i 2003 uzupełniani przez młodszych kolegów. Przez cały sezon pokazali ogromny charakter i z całą pewnością kolejna runda będzie dla nich jeszcze lepsza. Maksymilian Bożek, Michał Kaczmar oraz Dawid Mozoła mieli już możliwość trenowania z pierwszym zespołem, a w kolejce jest jeszcze kilku zawodników, którzy dążą do gry w seniorach.

Trampkarze młodsi

Ciężko ocenić ich grę z powodu niskiego poziomu ligi. Większość spotkań wygrywali wieloma bramkami, a najważniejszy mecz z Pogonią Łosiów sędziował … prezes klubu z LZS. Jak wyglądał mecz pozostawimy bez komentarza. Przez rok chłopcy rozegrają sporo gier kontrolnych żeby być przygotowanym do kolejnego sezonu.

 MINUSY RUNDY JESIENNEJ

Tylko 17 punktów zgromadzonych przez trampkarzy starszych. Dobra gra w każdym meczu lecz brak skuteczności, często przytrafiające się drużynie proste błędy spowodowane brakiem koncentracji kosztowały ich utratę wielu punktów. Z całą pewnością nie była to dobra runda. Wierzymy, że zawodnicy wyciągną wnioski i w rundzie wiosennej drużyna Wojciecha Kochańskiego pokaże swój spory potencjał.

Koniec rundy oznacza sporo grania kontrolnego i przygotowania do kolejnej rundy.