Podsumowanie Półkolonii STALI BRZEG

Zakończyliśmy półkolonie z grupą najmłodszych zawodników, którzy dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Miasta Brzeg mieli możliwość trenować w godzinach porannych oraz wziąć udział innych ciekawych inicjatywach.

Poniedziałek zaczął się od przedstawienia tygodniowego planu, wspólnym ustaleniem zasad funkcjonowania, opracowaniem regulaminu i porannym treningiem na hali w Szkole Podstawowej nr 6. W godzinach popołudniowych cała grupa udała się na brzeski kryty basen. „- Jestem bardzo zadowolony z przebiegu treningów zajęć podczas tego tygodnia. Cieszy mnie frekwencja oraz zaangażowanie dzieci podczas całego tygodnia. Zrealizowaliśmy wszystko co mieliśmy w planie, a treningi przebiegały w sympatycznej atmosferze pracy i rywalizacji. Brawa dla wszystkich uczestników!” – Amin Stitou trener U-8.

W kolejnych dniach młodzi sportowcy mieli spotkania w psychologiem, który w formie gier i zabaw przedstawił negatywne skutki związane z profilaktyką uzależnień. Zajęcia z profilaktyki grypy były przeprowadzone przez przedstawicieli brzeskiej oświaty. „- Za nami intensywny tydzień, w którym chłopcy odbyli 5 jednostek treningowych ale też świetnie bawili się podczas dodatkowych atrakcji jak wizyta w aquaparku czy jungle parku. Cieszę się, że chłopcy oraz ich rodzice w czasie tej krótkiej przerwy wybrali ferie z piłką nożną. Mam nadzieję, że frekwencja na obozie letnim będzie równie wysoka.” – Kacper Mielnik Trener U-9.

Tydzień zakończyliśmy turniejem wewnętrznym, który jest wpisany w roczny plan szkolenia naszego klubu.
Z roku na rok rywalizacja pomiędzy zawodnikami jest coraz bardzie zacięta. Cieszy fakt że młodsi i starsi zawodnicy coraz bardziej ze sobą rywalizują i popisują się coraz lepszym dryblingiem. Po turnieju udaliśmy się na plac zabaw do Jungle Park gdzie po tygodniowych zajęciach młodzi adepci mogli jeszcze poszaleć :-).  „-Zakończyliśmy właśnie tydzień intensywnych treningów, w które zawodnicy włożyli ogrom pracy
i zaangażowania. Nie zabrakło również czasu na regeneracje w aquaparku czy wizytę w parku zabaw. Najważniejsze, że wszystko przebiegało z uśmiechem na twarzy ze strony zawodników jak i trenerów. Dziękuje wszystkim uczestnikom za atmosferę oraz pracę jaką włożyli w te kilka dni.” – Natalia Lipka Trener U-6