Potwierdzone info – WRACAMY 18.05

Odmrażanie klubu zaczynamy od Akademii

Ostateczne decyzje odnośnie sezonu 2019/2020 w III Lidze zapadną na wtorkowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej a wariantów jest kilka – dogranie sezonu (najmniej prawdopodobny), anulowanie sezonu (mało prawdopodobny), awanse bez spadków (jak postulują prezesi Okręgowych ZPN).

Wydaje się, że nasz klub nie ma się czego obawiać ale wciąż nie wiadomo co ze Skrą Częstochowa. Nie będziemy się rozpisywać na temat kolejnych wariantów bo wpływu na to nie mamy ale na ostateczną decyzje czekamy z niecierpliwością.

Na pewno wiemy, że grupy młodzieżowe trenujące w naszej Akademii już nie zagrają, ale to właśnie od nich rozpoczniemy odmrażanie piłki w Brzegu.  Decyzją Rządu od 04.05.2020 dopuszczono możliwość uprawiania sportów i treningów, pod warunkiem przestrzegania surowych wytycznych sanitarnych. Klub jest już po rozmowach z MOSiR a w nadchodzącym tygodniu trenerzy przejdą szkolenie i zapoznają się z  wytycznymi sanepidu dotyczącego możliwości treningów.

Pamiętając, iż jednocześnie na boisku może przebywać jedynie 6 osób ( z trenerem) a do dyspozycji mamy jedynie dwa boiska i przy dużej licznie zawodników – treningi będą wymagały sporej operacji logistycznej.  Wszelkie pytania w tym zakresie prosimy składać na ręce trenerów, którzy przekażą szczegóły.

Na naszych stronach wkrótce zamieścimy wytyczne, regulaminy, zgody oraz harmonogram treningów.