Kilka pytań do ….

Kacper Mielnik nowy trener grupy młodzików przed zbliżającym się sezonem

– W lipcu objął pan drużynę młodzików. Jak pan oceni ten letni okres przygotowawczy w wykonaniu drużyny.
– Ze względu na długą przerwę spowodowaną pandemią oraz wakacjami, naszym celem był powrót do dyspozycji z marca. Głównie realizowaliśmy treningi według naszego programu szkolenia, do tego postawiliśmy na rozwój sprawności ogólnej. Trenowaliśmy na piasku, na parkingu przed stadionem, odbyły się też zajęcia z ju jitsu. Do tej pory rozegraliśmy 5 sparingów, gramy też sparingi wewnętrzne z rocznikiem 2008. Na pewno chłopcy wykonali duży progres w grze zespołowej na większym boisku. Wciąż skupiamy się na poprawie intensywności treningów oraz doskonaleniu faz przejściowych. Zostało dużo pracy, ale w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony z tego okresu.
– Jakie cele stawia pan przed swoją drużyną w rundzie jesiennej?
-Nie ukrywamy, że rywalizacja z rocznikiem starszym będzie dla nas sporym wyzwaniem. W każdym meczu chcemy pokazać swój styl, ambicje i wolę walki czego efektem ma być utrzymanie w 1 lidze młodzików.
Najbliższy mecz odbędzie się w Namysłowie o godzinie 16.00. Niestety z gry na kilka miesięcy spowodowanej groźną kontuzję wypadł kapitan drużyny Julian Gancarz. Trzymamy kciuki za szybki powrót.