Szymon Kuriata podsumowuje grę swoich podopiecznych.

W tym sezonie dobrym pomysłem okazał się podział ligi juniorów i juniorów młodszych po pierwszej rundzie. Po rozegraniu spotkań ze wszystkimi przeciwnikami nasze najstarsze grupy awansowały do ligi mistrzowskiej i będą walczyć o grę w Makro i CLJ.

– „Jeśli chodzi o podsumowanie rundy zasadniczej, to na pewno była to dobra runda w naszym wykonaniu. Spośród dwóch przegranych meczów, nie jestem zadowolony ze spotkania z Odrą II Opole. Rozmawiając wcześniej w klubie, ale też z drużyną zakładaliśmy, że jesteśmy w stanie być drugą siłą Opolszczyzny, patrząc na nasz potencjał piłkarski. Ten mecz w Opolu zweryfikował nasze plany, bo bardzo słabą postawą w tym spotkaniu i grą poniżej oczekiwań przegraliśmy go po własnym błędzie. Ta porażka ustawia nas na ten moment na 3. miejscu w województwie, patrząc na to, że pierwszy zespół Odry występuje w CLJ. W grupie mistrzowskiej chcemy to poprawić, gdyż patrząc teraz w tabelę tracimy 4 punkty do rezerw Odry i zamierzamy ten dystans zmniejszyć. W rundzie zasadniczej przegraliśmy również w Głuchołazach. Rywal zdeklasował nas nie piłkarsko, lecz fizycznie, dlatego też ostrzymy sobie zęby na rewanż z tą drużyną” – powiedział Szymon Kuriata.

Polityka zarządzania kadrami sprawia, że coraz młodsi zawodnicy trafiają do kadr zespołów starszych. Patrząc na spotkania wielu młodych zawodników ogrywa się ze starszymi i nie ma większego wpływu na wyniki osiągane przez nasze zespoły.

– „W naszym zespole sporo występów zaliczyli zawodnicy młodsi od swoich przeciwników, ale absolutnie nie było tu widać różnicy jeśli chodzi o grę w piłkę. Nawet we wspomnianym spotkaniu w Głuchołazach, które przegraliśmy wysoko, uważam że byliśmy drużyną lepszą piłkarsko. Fizycznie nie byliśmy jednak w stanie się tam przebić. Trzeba pamiętać, że junior młodszy to nie tylko zawodnicy z roczników ’05 i ’06, ale również ’04. Z tych chłopaków korzystaliśmy w niektórych meczach i dalej będziemy tak robić” – dodał Kuriata.

Zespół juniora młodszego przez najbliższy miesiac rozegra 6 spotkań. Już w sobotę gościć będziemy Pomologię Prószków.
– „Naszym celem jest bycie drugą szkółką piłkarską na Opolszczyźnie, gdyż mamy do tego możliwości kadrowe. W grupie mistrzowskiej gramy o to, żeby przed zimą powalczyć w barażach o Centralną Ligę Juniorów” – zapewnia trener juniorów młodszych.