Mistrz jesieni!!

Do ubiegłotygodniowego sukcesu w postaci awansu do Makroregionalnej Ligi Juniorów, dziś nasi juniorzy dorzucili kolejne powody do dumy.

W meczu przedostatniej kolejki grupy mistrzowskiej Opolskiej Ligi Juniorów Stalowcy pokonali Pomologię Prószków 5:2 i tym samym zapewnili sobie mistrzostwo rundy jesiennej!

Sukces jest tym większy, że wygrana z prószkowianami rodziła się w bólach. Do przerwy brzeżanie prowadzili 1:0 po pięknej bramce Michała Szymczyka, ale niedługo po zmianie stron goście dwukrotnie pokonali Firka. Co gorsza, chwilę później w głupi sposób Kaczmar osłabił zespół i ekipa trenera Fedunika musiała radzić sobie w dziesięciu. I poradziła sobie znakomicie.

Niesamowity charakter i zaangażowanie pozwoliły naszym chłopakom zdobyć cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Stal Brzeg – Pomologia Prószków 5:2 (bramki: Michał Szymczyk 2, Maksymilian Podgórski 3)

Na sukces złożyło się nie tylko wielkie zwycięstwo z Pomologią, ale także równa forma całego zespołu w rundzie jesiennej. Biorąc pod uwagę fazę zasadniczą oraz grę w grupie mistrzowskiej nasza drużyna wygrała 10 spotkań, 1 zremisowała i 2 przegrała (łączny bilans bramek: 42:15).

Nasi juniorzy po prostu udowodnili, że ten awans się im należał! Ogromnie gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejne powody do dumy będziecie dawali nam na wiosnę, mierząc się ze znacznie lepszymi zespołami.

Drużyna, która wywalczyła mistrzostwo: Aleksander Firek, Dawid Gromnicki, Patryk Krzyściak, Maksymilian Bożek (kapitan), Konrad Dobrowolski, Jakub Janczak, Jakub Jarosz, Michał Kaczmar, Filip Kamiński, Adrian Kaszub, Kamil Kita, Mikołaj Kudra, Bartosz Kusicielek, Jakub Lipka, Bartosz Łukawiecki, Igor Makos, Mateusz Markowski, Dawid Mozoła, Maksymilian Podgórski, Kamil Skrzyszowski, Oskar Solecki, Michał Szymczyk, Szymon Widziak, Paweł Ziemba. Trener: Karol Fedunik. Trener bramkarzy: Marek Szymocha.

(https://stalbrzeg.futbolowo.pl)