Gramy wraz z Fundacją Ander

Nasza akademia, po wymuszonej przerwie związanej z obostrzeniami, wróciła na stadion miejski w Brzegu.

Drużyny młodzieżowe rozegrały już swoje mecze ligowe i do końca czerwca czeka ich naprawdę dużo wyzwań w związku z natłokiem spotkań ligowych. Do treningów wrócili również nasi najmłodsi, którzy rozegrali turniej wewnętrzny.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie Fundacja Ander, która objęła patronat nad wydarzeniem i ufundowała sprzęt sportowy dla naszych zawodników. Już niedługo na stadionie zobaczycie nowe bramki, które pozwolą nam podnieść standard treningów.

W turnieju wzięli udział zawodnicy z roczników 2010 – 2013 należący do naszej akademii oraz chłopcy z zaprzyjaźnionych klubów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach równocześnie, a trenerzy jedynie mierzyli czas spotkań w ogóle nie ingerując w grę. Chłopcy sami musieli dostosować taktykę, ustalić pozycje na  boisku oraz wyznaczyć cele na każdy mecz.
– Cieszymy się, że zawodnicy powrócili do treningów i po 3 tygodniowej przerwie są gotowi do rywalizacji. Podczas przerwy chłopcy wykonywali zadania domowe i widać, że wielu zawodników podeszło do nich bardzo sumiennie – koordynator Damian Dziura.

Bardzo dziękujemy fundacji Ander za wsparcie naszych młodych sportowców i liczymy na długofalową współpracę.