Wróciły rozgrywki ligowe.

Blisko miesiąc trwała przerwa od gry w naszej Akademii, ale w miniony weekend żółto-niebieska młodzież w końcu wznowiła rozgrywki.

Zrobili to również juniorzy, którzy w ramach 8. kolejki Makroregionalnej Ligi zmierzyli się z liderującym w tabeli Rakowem Częstochowa. Nasi zawodnicy przegrali 0:4, ale ich postawą możemy być zbudowani.

Na tle bardzo mocnego rywala przez większość meczu toczyli wyrównany bój, dopiero w ostatnich trzech minutach tracąc dwie bramki.  Można powiedzieć, że wynik jest nieco za wysoki. W pierwszej połowie bowiem brzescy juniorzy postawili się częstochowianom bardzo mocno. Efektem tego były strzały Stańko, kilka prób Łukasiewicza, uderzenie Kaczmara czy groźną akcję Dobrowolskiego. Żółto-niebieskim brakowało jednak precyzji. Goście również atakowali, mieli sporo stałych fragmentów gry, lecz do siatki trafili tylko raz, za sprawą płaskiego strzału z boku pola karnego.

Druga połowa była znacznie bardziej otwarta z obu stron. Z jednej strony szkoda, że Stalowcom nie udało się wykorzystać choćby jednej szansy, bo mieli je Podgórski, Wolny i Kaczmar. Z drugiej zaś strony Firek czterokrotnie wyciągał żółto-niebieskich z opresji, interweniując przy świetnych okazjach Rakowa. Przyjezdni po zmianie stron i tak trafiali do siatki. W 69. minucie podwyższyli oni na 2:0, w 88. minucie strzelili kolejną bramkę z rzutu karnego, natomiast w doliczonym czasie gry po naszej stracie ustalili wynik na 0:4. Szansa na rehabilitację nadejdzie wyjątkowo szybko.

Nasi zawodnicy już w czwartek będą odrabiać zaległości i na Stadionie Miejskim w Brzegu o godzinie 14:00 podejmą Karkonosze Jelenia Góra.

8. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)

Stal Brzeg – Raków Częstochowa 0:4 Stal: Firek – Skrzyszowski (46′ Kamiński), Kudra, Paszkowski, Dobrowolski, Bożek (61′ Wolny), Szymczyk, Łukasiewicz (68′ Jarosz), Podgórski, Stańko (68′ Mozoła), Kaczmar. Trener Karol Fedunik.

Wyniki pozostałych spotkań:

Pomologia Prószków – Karkonosze Jelenia Góra 0:5
Miedź Legnica – Stilon Gorzów 1:1
Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Ruch Chorzów 2:5
(https://stalbrzeg.futbolowo.pl)