Rozbici w Jeleniej Górze

Hokejowym wynikiem zakończyło się kolejne spotkanie naszych juniorów w Lidze Makroregionalnej.

Zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra pokonali swoich rówieśników z Brzegu aż 10:3. Niestety znów osłabiona jedenastka żółto-niebieskich nie była w stanie podjąć walki z mocniejszym rywalem. Jedynym pozytywem jest fakt strzelenia trzech bramek, czyli więcej niż we wcześniejszych siedmiu meczach łącznie. Ciężko walczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową, gdy rozpoczyna się spotkanie w taki sposób, jak uczynili to nasi juniorzy. Już po 10 sekundach gospodarze zdobyli bowiem pierwsze trafienie! Kolejne bramki dla Karkonoszy padły w 18. i 45. minucie.

Wynik 0:3 do przerwy nie zapowiadał jednak, że po zmianie stron dojdzie do takiej strzelaniny. Najpierw, w 50. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie na 4:0. Chwilę później mocno odpowiedzieli brzeżanie. W 53. minucie szybką kontrę z bliska wykończył Kaczmar, a za niespełna 60 sekund mierzonym strzałem popisał się Podgórski. Taki obrót spraw podrażnił zawodników Karkonoszy, a zwłaszcza jednego z nich. W przeciągu ośmiu minut Brajan Kułakowski ustrzelił bowiem hat-tricka! To nie był koniec strzelania w niedzielne przedpołudnie. 72. minuta przyniosła rzut karny dla Stalowców, który pewnie wykorzystał Szymczyk, trafiając na 3:7. Niestety ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy przed końcem jeszcze trzykrotnie znaleźli drogę do naszej bramki. Mamy nadzieję, że chłopaki zdołają pozbierać się przed kolejnymi meczami.

Nikt nie mówił, że w starciach z tak mocnymi rywalami będzie łatwo, ale wszyscy wiemy, żółto-niebieskich stać na zdecydowanie więcej. Idealna okazja do rehabilitacji po takim laniu nadejdzie za tydzień – nasi juniorzy w derbach Opolszczyzny podejmą Pomologię Prószków. Ten pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu.

11. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)
Karkonosze Jelenia Góra – Stal Brzeg 10:3 (bramki dla Stali: Kaczmar 53′, Podgórski 54′, Szymczyk 72′ k)

Stal: Krzyściak – Skrzyszowski, Kudra, Kaszub (65′ Kita), Bożek (65′ Ferkaluk), Łukasiewicz, Szymczyk, Jarosz, Stańko (30′ Solecki), Podgórski, Kaczmar. Trener Karol Fedunik.

Wyniki pozostałych spotkań: Ruch Chorzów – Stilon Gorzów 0:0 Pomologia Prószków – Miedź Legnica 2:4 Celuloza Kostrzyn n/O – Raków Częstochowa 0:9

(https://stalbrzeg.futbolowo.pl)