Drugie zwycięstwo z Pomologia w makrolidze

Drugą z rzędu wygraną w Makroregionalnej Lidze Juniorów zanotowali piłkarze Stali, którzy w ramach zaległej 5. kolejki tych rozgrywek pokonali Pomologię Prószków 2:1.

Dzięki temu żółto-niebiescy mają już na swoim koncie osiem punktów, które pozwoliły im awansować na 5. pozycję w tabeli. Młodzi Stalowcy bez cienia wątpliwości zasłużyli na sobotnie zwycięstwo. Nasza drużyna ponownie była lepsza od prószkowian w każdym aspekcie gry, ale zwłaszcza przed przerwą zawiodła ją skuteczność. Bramki w sobotnim spotkaniu zdobywaliśmy po dwóch rzutach rożnych. W 53. minucie wynik otworzył Mikołaj Kudra, a prowadzenie żółto-niebieskich w 71. minucie podwyższył Dawid Łukasiewicz. Gospodarze złapali kontakt w 77. minucie, lecz na więcej nie było ich tego dnia stać. Brzeżanie za to byli blisko jeszcze kilku trafień, jak choćby wtedy, gdy piłka po strzale Michała Szymczyka trafiła w poprzeczkę.

– Przez cały mecz kontrolowaliśmy spotkanie będąc zdecydowanie lepszym zespołem, przeciwnik stworzył sobie trzy sytuacje tylko po naszych błędach. Bardzo się cieszę, że zawodnicy odzyskują pewność siebie i radość z gry. Naszym celem w ostatnich spotkaniach było zabezpieczenie gry obronnej i to się udało. Z pewnością teraz musimy popracować nad atakiem, bo mecz powinniśmy zamknąć już w pierwszej połowie – ocenił spotkanie Damian Dziura, trener koordynator naszej Akademii.

Przed naszą drużyną kolejna szansa na zdobycie punktów. W przyszłą niedzielę o godzinie 17:00 juniorzy Stali na własnym terenie zagrają z ostatnią w tabeli Celulozą Kostrzyn nad Odrą.

5. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)

Pomologia Prószków – Stal Brzeg 1:2 (bramki dla Stali: Kudra 53′, Łukasiewicz 71′) (https://stalbrzeg.futbolowo.pl)