Trening integracyjny

Treningiem integracyjnym zakończył się sezon 2020/2021

W ostatni tydzień czerwca nasi podopieczni spotkali się, aby wspólnie odbyć trening integracyjny. Zawodnicy z każdej kategorii od żak starszego do juniora starszego, zostali wymieszani między sobą tworząc małe grupy. Do pokonania mieli kilka stacji, w której rywalizowali między sobą, musieli wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami piłkarskimi.

– Taki trening daje możliwość poznać się chłopakom z różnych drużyn, łącząc rywalizację ze świetną zabawą – Damian Dziura.

Każda drużyna zetknęła się z testem wiedzy o Stali Brzeg, wzięła udział w golfie piłkarskim, uderzeniem w poprzeczkę różnymi piłkami, mogli również zmierzyć się w grze 1×1 z Marrio Muchol, który jest Mistrzem Polski. Największym wyzwaniem była konferencja prasowa. Zawodnicy wcielali się w rolę trenera i zawodnika reprezentacji Polski odgrywali wskazane przez trenera scenariusze. Pozostali zawodnikom zostało przydzielona rola dziennikarzy i zadawali bardzo trudne pytania.

– To świetna okazja, by poznać się lepiej oraz zetknąć z trenerami, z którym nie pracują na co dzień. Dla starszych chłopców to lekcja odpowiedzialności za młodszych kolegów. Dla młodszych graczy był możliwością obcowania ze starszymi zawodnikami, których na co dzień nie mają szansy zbyt dobrze poznać. Mogli porównać swoje możliwości na ich tle. Była to cenna lekcja radzenia sobie w nowym, innym środowisku – Damian Dziura.

Nasi najmłodsi sportowcy wraz z rodzicami rozegrali turniej w formie Talentiady.

Bardzo dziękujemy rodzicom, naszym zawodnikom za bardzo udany sezon. Podziękowania kierujemy również do Urzędu Miasta Brzeg, Starostwa Powiatowego w Brzegu, Miejskiemu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu oraz firmie fotowoltaicznej ENSKY za wsparcie organizacyjny oraz finansowe.