Jutro Pion Główny rozpoczyna treningi

Wojciech Kaszub o minionej rundzie wiosennej i planach na kolejny sezon.

Jak trener ocenia końcowy wynik swojego zespołu w sezonie 2020/21?

Rundę wiosenną zakończyliśmy na 5 miejscu w tabeli. Cały zespół czuje lekki niedosyt, bo uważam, że stać nas było na zajęcie 3 miejsca.

Co było największą bolączką, a co największym pozytywem w grze pańskiej drużyny

Największy problem mieliśmy z fazą przejścia do obrony. Bardzo dużo bramek straciliśmy po zbyt wolnym przejściu do obrony. Również gra obronna mojego zespołu wymaga zdecydowanej poprawy – dotyczy to wszystkich zawodników. Musimy również pracować nad stroną mentalną, ponieważ w niektórych spotkaniach nie zagraliśmy na 100% możliwości. Bardzo podoba mi się, że moi zawodnicy chcą atakować i zdobywać bramki.

Którego z zawodników mógłby Pan wyróżnić za postawę w zakończonym sezonie?

Mam kilku utalentowanych zawodników w mojej drużynie, ale mają oni jeszcze problem z ustabilizowaniem swojej formy. Grają często w kratkę, raz dobrze, a raz słabiej. Mam nadzieję, że w tej rundzie moi zawodnicy pokażą na co ich stać i będą prezentowali równą formę.

Jakie cele i plany stawia Pan przed swoją drużyną w letnim okresie przygotowawczym, nad którym elementem gry szczególnie chcecie pracować?

W okresie przygotowawczym chcemy skupić się na grze obronnej oraz przejściu do obrony naszego zespołu oraz na zgraniu chłopaków, którzy doszli do naszego zespołu z trampkarzy. A naszym celem, jest każdy kolejny mecz, chcemy wygrywać każde spotkanie. Musimy się dobrze przygotować do sezonu, a potem chcieć wygrywać wszystkie mecze.