Powołanie II drużyny Stal Brzeg

Zarząd klubu BTP Stal Brzeg podjął decyzję o powołaniu drugiego zespołu w sezonie 2021/2022, który będzie zapleczem pierwszego zespołu występującego w III lidze.

Nasi juniorzy w ten sposób będą mieli możliwość wejścia w piłkę seniorską, a niektórzy zawodnicy z pierwszego zespołu będą mieli możliwość ogrywania się i łapania minut. Pod względem szkoleniowym oraz organizacyjnym nasi zawodnicy wciąż będą mogli liczyć na odpowiednią ilość treningów, opiekę fizjoterapeuty oraz treningi motoryczny i bramkarskie.

– Miniony sezon pokazał nam, jak bardzo poziom piłkarski w województwie opolskim jest niski. Juniorzy w rundzie jesiennej rozegrali 4 spotkania na dobrym poziomie, a należy pamiętać, że zespół w większości złożony był z juniorów młodszych. W lidze makroregionalnej spisaliśmy się przyzwoicie, jednak gra tylko przez pół roku na optymalnym poziomie nas nie satysfakcjonuje.

Celem klubu jest promowanie jak największej liczby zawodników do pierwszej drużyny, a gra w juniorach nie do końca spełniała tą rolę i często zawodnicy, którzy opuszczali klub mieli problem, aby zaistnieć w piłce seniorskiej – komentuje decyzję o powstaniu rezerw Damian Dziura, koordynator Akademii i asystent trenera I zespołu.

– Obecnie jestem przy pierwszej drużynie i widzę, że chłopcy potrzebują dużo czasu, aby zaadaptować się do warunków gry na poziomie III ligowym. Dzięki grze w drugim zespole chcemy stworzyć odpowiednie warunki rozwoju i zbliżyć ich do rywalizacji na poziomie seniorskim. Szkoda tylko, że musimy zacząć z tak niskiego pułapu, jakim jest B-klasa. Niestety OZPN nie przychylił się do naszego wniosku, aby dokooptować drużynę do nieco wyższej ligi, jak to już zdarzało się w przeszłości – dodaje Damian Dziura.

Nowego trenera drużyny rezerw przedstawimy w osobnym wpisie. (https://stalbrzeg.futbolowo.pl)